Kontakt z EuroDom
Dowolny projekt w sieci w cenie promocyjnej tylko u nas.
Ceny promocyjne projektu przy budowie z nami - 1 zł,  przy adaptacji z nami -20% widocznej ceny projektu.
Projekt Indywidualny

 

        WYBIERZ PROJEKT INDYWIDUALNY

  Projekt w PROMOCJI WIOSENNEJ za 1 zł z adaptacją wrysowaniem w mapy – gotowy na pozwolenie budowlane. Oferta dotyczy domu do 160 m2 i 1000 m3 o nieskomplikowanej konstrukcji. O szczegóły PROMOCJI zapytaj w rozmowie telefonicznej.

Co daje projekt indywidualny:

  • oszczędność w czasie budowy przynajmniej kilkanastu tysięcy złotych;
  • dostosowanie domu do naszych wymagań, finansów i parametrów działki.


Proces przygotowania projektu indywidualnego:

  • omówienie potrzeb i wymagań;
  • wyrysowanie wstępnej koncepcji w 3D;
  • wprowadzenie zmian i poprawek;
  • wykonanie projektu właściwego.

Zadzwoń lub prześlij SMS, oddzwonimy.
tel.(+48) 602 246 469

 

        JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY PROJEKT?

  Stoicie Państwo przed wcale niełatwym wyborem. Jaki dom zbudować? Zazwyczaj towarzyszą tej decyzji silne emocje, ścierają się różne poglądy i opcje, jak w tym ogromie informacji nie dać się podejść oczom, pragnieniom i wyobraźni. Jak projekt zderzy się z rzeczywistością w trakcie budowy. Jak zamieszkać w domu razem ze swoimi marzeniami? Aby wybrać dobry projekt należy przeanalizować szczegółowo swoje oczekiwania i wyobrażenia o domu, skonfrontować je z potrzebami rodziny oraz możliwościami finansowymi. Dom buduje się zwykle raz w życiu, warto zdać sobie z tego sprawę i poświęcić czas na dobrą analizę, aby później nie trzeba było go zmieniać, co zawsze wychodzi ze szkodą dla jego wizerunku. Postanowiliśmy podpowiedzieć Państwu na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu by stał on się trwałą i udaną inwestycją. Projekt indywidualny jest idealnie dostosowany do potrzeb danego klienta. Można wybrać sobie nie tylko bryłę budynku, ale dokładne położenie i wielkość wszystkich pokoi, kuchni, łazienek, rodzaj tarasu, liczbę i rozmiar okien itp. Taki projekt na zamówienie ma jeszcze inną zaletę - można sobie w ten sposób wybudować dom całkowicie niebanalny i niepowtarzalny. Minusem tego rozwiązania jest rzecz jasna cena projektu, natomiast przy samej budowie możemy oszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

        WIELKOŚĆ DOMU

  Podstawową wytyczną przy szukaniu projektu domu odpowiedniego dla danej rodziny jest jego powierzchnia. To podstawowa informacja podawana przy projekcie w katalogu. Powierzchnia domu uzależniona jest od warunków działki, potrzeb każdego z domowników oraz naszych możliwości finansowych. Koszty są oczywiście zależne od technologii. Trzeba mieć także na uwadze, że potrzeby rodziny często się zmieniają, dlatego oprócz zapewnienia każdemu członkowi rodziny odpowiedniego miejsca do pracy i wypoczynku należałoby wziąć pod uwagę także inne okoliczności, takie jak np. konieczność zaopiekowania się rodzicami w przyszłości czy przyjęcia nowej rodziny któregoś z dzieci. Mały dom z możliwością późniejszego zaadoptowania poddasza jest idealny dla rodziny posiadającej małe dzieci i ograniczone możliwości finansowe. Stanowi także dobre rozwiązanie dla osób, których dzieci są już dorosłe. Zbyt duży dom mógłby stać się w przyszłości trudny, a także kosztowny w utrzymaniu. Można wziąć także pod uwagą możliwość późniejszej sprzedaży domu, czy wydzielenia części pomieszczeń na wynajem. Warto też zwrócić uwagę np. na to czy projekt uwzględnia dobudowę garażu, czy też będzie to oddzielny budynek na działce, zrealizowany w drugim etapie inwestycji.

        ROZPLANOWANIE WNĘTRZA

  Myśląc o wyborze projektu trzeba szczególną uwagę zwrócić na rozplanowanie wnętrza, tym bardziej że domy zaprojektowane są z różnym programem funkcjonalnym i nie powinno być problemu ze znalezieniem czegoś dla siebie. Część oficjalna Wejście do budynku musi być wygodne, minimalna powierzchnia to taka aby bez problemu przywitać i wprowadzić gościa, warto także od razu zaplanować w nim szafy. Dalej znajduje się zwykle korytarz czy hall. Przyjmuje się, że łączna powierzchnia wszystkich korytarzy, hallu i wiatrołapu powinna wynosić ok. 15% powierzchni domu jednorodzinnego. W projektach można dostrzec różne pomysłowe sposoby wykorzystania tej przestrzeni. Część dzienna Zwykle projektuje się ją jednoprzestrzennie, tak aby umożliwić rodzinie jak najczęstsze przebywanie w swoim towarzystwie. Kuchnia jest zwykle otwarta na jadalnię, jeśli nie to jest odpowiednio duża by ustawić w niej stół. Wiele jest argumentów za tym by umieścić ją w pobliżu wejścia do domu. Dobre rozwiązanie to kuchnia do której można wejść zarówno z hallu jak i z pokoju dziennego. Ważne jest by pokój dzienny był przestronny i dobrze oświetlony, zwykle umożliwiają to dodatkowe drzwi tarasowe. Część nocna Jeśli dom posiada poddasze to zwykle tam znajduje się strefa nocna. W domach parterowych części dzienna i sypialna są zwykle oddzielone korytarzem. Mieszczą łazienkę oraz pokoje sypialne i pracownie. Dobrze też uwzględnić pomieszczenie na wspólną garderobę.

        CZY WYBRANY PROJEKT DOMU ODPOWIADA WARUNKOM DZIAŁKI

  Granice działki budowlanej wg. Dz. U. 2002 r., Nr. 75, poz. 690 odległości od granicy działki budowlanej powinny wynosić:

  • przy ścianie z otworami okiennymi lub drzwiowymi - 4 m;
  • przy ścianie bez w/w otworów - 3 m;
  • od najbliższej krawędzi otworu okiennego umieszczonego na dachu lub w połaci dachowej - nie mniej niż 4 m mierzone w poziomie;
  • okapy i gzymsy, balkon, galerie, werandy, tarasy i schody zewnętrzne nie mogą pomniejszać tych odległości o więcej niż 1,5 m.

    Dlatego przed zakupem projektu trzeba zapoznać się z "Decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu" wydawaną przez miejscowy urząd. Zawiera ona stwierdzenie o przeznaczeniu działki na cele budownictwa jednorodzinnego.


Wyszukaj Projekt