Kontakt z EuroDom
Dowolny projekt w sieci w cenie promocyjnej tylko u nas.
Ceny promocyjne projektu przy budowie z nami - 1 zł,  przy adaptacji z nami -20% widocznej ceny projektu.

Porady budowlane

 • pozwolenie na budowę poznań

  Twój dom taniej niż myślisz!

  Chyba każdy z nas kiedykolwiek marzył o posiadaniu własnego kąta urządzonego od A do Z wedle swoich własnych upodobań. Marzeniem wielu osób jest zbudowanie domu, na którego wygląd mieliby wpływ od samych fundamentów. Na budowę domu składa się wiele etapów.

  Pozwolenie na budowę Poznań


  Pierwszym krokiem będzie złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Dokument jest wydawany przez wydział architektury. W celu uzyskania zgody na budowę prócz wniosku należy dołączyć także projekt budowlany oraz wypis z miejscowego planu zagospodarowania. Posiadanie własnego domu z ogrodem jest marzeniem wielu polskich rodzin. Jednak przegląd cen gotowych realizacji często prowadzi do wniosku, że stawki są o wiele za wysokie jak na nasze możliwości. Tymczasem przy odpowiedniej kalkulacji i dzięki właściwemu planowaniu wydatków i prac, może się okazać, że posiadanie własnego domu z działką - miejsca wypoczynku, pracy i nauki, jest w zasięgu naszej ręki. Spróbujmy skalkulować koszt 100m2 domu parterowego.

  Zakup działki to koszt uzależniony od wielu czynników - ceny znacznie się wahają. Od 80 zł za m2 do 300 zł i więcej. Jednak odrzucając skrajności, przygotujmy się na działkę o powierzchni 700m2, przypisując jej wartość około 90 000zł.

  Dokumentacja to wydatek rzędu 3000zł. W jej skład wchodzi m.in. projekt budowlany, adaptacja, wrysowanie w mapki oraz wiele innych.

  Kiedy przebrniemy przez ten etap, czeka nas załatwianie wielu formalności. Musimy zadbać m.in. o zapewnienie dostaw mediów, czyli tzw. uzbrojenie działki. Potrzebne też będzie pozwolenie na budowę. Najlepiej i najłatwiej załatwimy je z pomocą firmy projektowej, takiej jak np. Eurodom (Poznań), gdzie zostaniemy dokładnie poinformowani o procedurach i dokumentach, jakie będą nam potrzebne.

  Po tych zabiegach zostaje nam już „tylko” wybudować własny dom. Na rynku istnieje wiele firm projektowych, budowlanych, instalacyjnych, wykończeniowych. Wykonują one tylko część prac budowlanych. Każda według swojej wiedzy i umiejętności. Dopiero połączenie wszystkiego w całość powinno zagwarantować, że dom powstanie w określonym terminie oraz w odpowiedniej cenie.

  Przykładowy dom o pow.100m2, konstrukcji parterowej, kryty dachówką, z oknami PCV, z tynkami, posadzkami, instalacjami oraz ociepleniem i elewacją zewnętrzną. Przy odpowiednich warunkach gruntowych oraz logistycznych może być już zrealizowany za około 168 000 zł. Zostanie nam tylko wykończenie, które może się zamknąć w kwocie 27000 zł.

  W świetle przedstawionej kalkulacji wizja posiadania własnego domu okazuje się całkiem realna.

Wyszukaj Projekt